DOG PULLER

Psí sport, hra a intenzivní trénink pro každého

Hrajte si a zároveň trénujte! Dva kruhy z unikátního materiálu, se kterými jednoduše a intenzivně procvičíte všechny svalové partie svého psa formou hry bez velké námahy pro vás.

Pro všechny pejsky - od těch nejmenších, přes štěňata, bull plemena až po psí obry.

Pro všechny majitele - od dětí, přes aktivní sportovce až po starší majitele, kteří nechtějí nechat svého čtyřnohého kámoše zahálet

Cena za 1 lekci: 300 Kč za tým (pán+pes)

Max. počet účastníků na lekci: 3

On-line přihláška (kliknutím níže na zelené pole) nebo volejte na tel.: 608 343 110

 

 

Odesláním přihlášky souhlasíte s podmínkami a provozním řádem cvičiště.

 

 

 

BĚHÁNÍ

Cílem cvičení je uchopování kruhu za běhu. Pokud váš pes rád aportuje, chytání Pulleru ho bude bavit. Pro mnohé psy je to mnohem atraktivnější, než aportování míčku. Navíc je tento cvik zdravější, protože pes chytá kruh ve výšce, zároveň v pohybu, takže nemusí prudce brzdit jako u míčku, který se často zastaví v trávě a celkový pohyb může být mnohem plynulejší, tudíž šetrnější.

Nejdůležitější je v začátku, aby se psovod naučil správně kruh házet - POZOR - NEHÁZÍ se naplocho jako frisbee, ale na výšku, aby se kruh kutálel. Když se pes vrací, hoďte druhý kruh, váš pes tak bude běhat mnohem intenzivněji. Běhání pro Puller je hra. Běžnou chybou při provádění tohoto cvičení je příkaz "Přines". Nejde o klasický nácvik aportu jako s činkou, ale o intenzivní cvičení běhu a postřehu. Proto při příchodu psa s Pullerem nevyžadujte předání do Pulleru ruky, jinak se hra stane nudnou a zájem psa brzy opadne. Naopak využijte oba kruhy a k udržení pozornosti psa použijte raději povel "puller". Váš trénink tak bude pro psa velmi zábavný a efektivní a pro vás pohodlný.

Upozornění: Vždy přizpůsobte intenzitu tréninku kondici, věku a zdravotnímu stavu vašeho psa! Trénink má skončit ve chvíli, kdy má pes ještě zájem a chuť pokračovat.

 

 

 

SKÁKÁNÍ

Při skákání je smyslem cvičení střídavé uchopování Pullerů ve výskoku. Základem pro trénink skoků (výskoků) je opět použití obou kruhů. Cílem pro psa není získat kruh, ale uchopit jej ve výskoku, po dopadu pustit a vyskočit pro druhý kruh.

Přimějte psa, aby chtěl Puller ve vaší ruce chytit. Zvedněte ho do výšky tak, aby se pes musel pro Puller vyskočit. Nedávejte Puller psovi nad hlavu, veďte Puller tak, aby byl výskok plynulý. Nechte psa Puller uchopit, až bude pes ve vzduchu. Puller můžete v této fázi pustit nebo držet po celou dobu skoku. Nechte psa dopadnout na zem. Dbejte na to, aby pes dopadal na všechny nohy. Pak mu ukažte druhý kruh a převeďte jeho pozornost, aby první pustil a vyskočil uchopit druhý. Takto cvičení pokračuje stále dokola.

Intenzita skoků závisí na vašem zacházení s Pullerem. Můžete nechat psa vyskakovat do malé výšky. To je vhodné pro méně náročné cvičení. Dělejte psovi přestávky nebo upravujte intenzitu podle potřeby.

Upozornění: Intenzitu cvičení přizpůsobte kondici, zdravotnímu stavu a věku psa. Pokud tento cvik provádíte se štěňaty mladšími 1,5 roku, dělejte jen mírné skoky. U velkých a obřích plemen hleďte na odraz ze zadních nohou a dopad na všechny čtyři nohy zároveň.

CHS - Dixen

Přejít na stránky

Retriever klub

Přejít na stránky

KCHLS

Přejít na stránky